Rada Fundacji
dr Mirosław Kachniewski – Przewodniczący Rady Fundacji
Dr Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Od 2007 – pracownik Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych
Od 2010 – członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
1995-2010 – pracownik Katedry Finansów Międzynarodowych SGH
2008 – członek Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych
1996 -2007 – pracownik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (od 19.09.2006 Komisji Nadzoru Finansowego).
Uczestnik staży w wielu instytucjach (w tym w organach nadzoru) rozwiniętych rynków kapitałowych. Prelegent na wielu międzynarodowych seminariach i konferencjach. Uczestnik prac mających na celu rozwój rynków kapitałowych w innych krajach (m.in. w Bułgarii i na Ukrainie).
Autor kilkudziesięciu publikacji poświęconych zagadnieniom rynku kapitałowego oraz liberalizacji form świadczenia usług finansowych i przepływów kapitałowych. Autor kilkudziesięciu felietonów rocznie poświęconych zagadnieniom makroekonomicznym i bieżącym wyzwaniom polskiego rynku kapitałowego oraz notowanych spółek.
Paweł Cymcyk
Doświadczony makler papierów wartościowych i analityk od ponad 8 lat bezpośrednio związany z rynkami finansowymi. Od 2008 roku członek Związku Maklerów i Doradców, w którym w kolejnych kadencjach pełnił funkcję Członka Zarządu, Sędziego Sądu Dyscyplinarnego, oraz Członka Komisji Rewizyjnej. Prelegent wielu konferencji poświęconych inwestycjom, a także trener prowadzący szkolenia z zarządzania portfelem inwestycyjnym, rynków kapitałowych, papierów wartościowych, makroekonomii, matematyki finansowej oraz aspektów psychologicznych inwestycji. W 2007 roku uzyskał licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego, a w 2013 roku międzynarodowy tytuł Chartered Financial Analyst przyznawany przez CFA Institute. Z wykształcenia informatyk i matematyk, a z pasji przewodnik po rynkach finansowych, który na szkoleniach dla maklerów, analityków oraz doradców zgromadził już ponad 10 tysięcy osób.
Jarosław Dominiak
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Uczestnik podyplomowych studiów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem (SGH w Warszawie) oraz Zarządzania Finansami MSP (AE we Wrocławiu). Inicjator i pierwszy prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Od 2000 roku stypendysta i członek amerykańskiej organizacji Ashoka –Innovators for the Public. Specjalizuje się w tematyce klubów inwestorskich i komunikacji finansowej. Od 2000 r. przedstawiciel krajowych organizacji inwestorskich w World Federation of Innvestors Corp.
Od lipca 2011 członek stałej grupy doradczej (Securities and Markets Stakeholder Group) przy ESMA-European Securities and Markets Authority w Paryżu. Członek wielu gremiów środowiskowych oraz rad konsultacyjnych powoływanych przez Ministra Finansów oraz Ministra Skarbu Państwa (m.in. Rada Rozwoju Rynku Finansowego, Rada ds. prywatyzacji GPW w Warszawie, Rada Akcjonariatu Obywatelskiego przy Ministrze Skarbu Państwa), członek zespołu konsultacyjnego utworzonego w ramach prac nad projektem Kodeksu Nadzoru Korporacyjnego Polskiego Forum Corporate Governance, członek jury konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej oraz członek kapituły na najlepszy raport roczny spółki giełdowej. Od 2007 sędzia Sądu Giełdowego przy GPW. W latach 2009-2011 członek zarządu organizacji Euroshareholders w Brukseli, od 2013 roku członek zarządu organizacji EuroFinuse w Brukseli opiniującej m.in. akty prawne z zakresu rynku kapitałowego dla Komisji Europejskiej. Wykładowca na studiach podyplomowych relacji inwestorskich i komunikacji finansowej – SGH w Warszawie. Prelegent podczas licznych szkoleń i konferencji z dziedziny rynku kapitałowego oraz autor kilkuset komentarzy i artykułów w mediach finansowych. Członek rad nadzorczych spółek publicznych (obecnie członek RN DGA SA w tym członek komitetu audytu RN DGA SA, RN IMS, RN Grupa Trinity SA).
Monika Kaczorek
Członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów kadencji 2015-2019, Partner międzynarodowej sieci audytorsko-doradczej Mazars, wiceprezes zarządu Mazars Audyt Sp. z o.o.
Monika Kaczorek posiada uprawnienia biegłego rewidenta oraz doradcy podatkowego. Dysponuje długoletnim i ugruntowanym doświadczeniem w badaniu jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych, koordynuje projekty audytowe, nadzoruje realizacje strategicznych projektów takich jak fuzje, przejęcia, due diligence, wprowadzanie spólek do publicznego obrotu. Manager posiadający szeroką wiedzę teoretyczną i bardzo bogate doświadczenie praktyczne ze stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości (MSSF, US GAAP). Doradza podmiotom z różnych sektorów gospodarki, głównie zakładom ubezpieczeń, instytucjom finansowym i emitentom giełdowym. Lider Risk Management Mazars w Polsce, członek Mazars Task Force IFRS oraz zespołów kontroli jakości w grupie Mazars.
Przewodnicząca Komisji ds. współpracy międzynarodowej KIBR, członek Komitetu Redakcyjnego przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce ds. MSSF edycji 2011, 2013 i 2016, a także MSRF edycji 2010. Członek kapituły konkursu „Best Annual Report” organizowanego dla spółek publicznych przez Instytut Rachunkowości i Podatków.
Prelegentka na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach i seminariach z zakresu finansów, zarządzania i rachunkowości. Autorka wielu publikacji z zakresu audytu i zarządzania finansowego. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych na kierunku Marketing i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej oraz na kierunku Psychologia Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego.
Zarząd Fundacji
Magdalena Raczek-Kołodyńska – Prezes Zarządu Fundacji
Magdalena Raczek – Kołodyńska od ponad 10 lat jest aktywnie zaangażowana w projekty edukacyjne i badawcze z zakresu zrównoważonego rozwoju. Od 2008 roku związana jest ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych, od kilku lat pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu. W latach 2012-2017 współtworzyła i koordynowała projekt „Analiza ESG spółek w Polsce”, którego celem była popularyzacja zagadnień zrównoważonego rozwoju. Członkini grup roboczych i inicjatyw mających na celu popularyzację raportowania niefinansowego m.in. Grupy roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji; Rady Ekspertów w konkursie Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu; Jury Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju; Grupy ds. raportowania niefinansowego; Zespołu Redakcyjnego Standardu Informacji Niefinansowej (SIN). Od 2017 roku koordynator projektu „AKADEMIA PARKIETU dla zaawansowanych inwestorów i emitentów”. Współautorka publikacji oraz artykułów na temat komunikacji korporacyjnej on-line spółek giełdowych oraz raportowania niefinansowego.